Komosa Piżmowa
Brak NA STANIE
Naturalne odrobaczanie nie może odbyć się bez komosy. Dla właścicieli psów. Idealna przy walce z pasożytami i robakami u dzieci.
Komosa piżmowa została uznana za najskuteczniejszy naturalny środek niszczący glisty, owsiki i tęgoryjca dwunastnicy. W pełni bezpieczny w stosowaniu i wolny od skutków ubocznych.
Komosa piżmowa znana również komosą meksykańską lub herbatą jezuicką od wieków była uprawiana w Meksyku, a z czasem trafiła do Europy i Polski. Na początku doceniana jako herbata, szybko zaczęto ją stosować do celów farmaceutycznych. W tym zakresie decydowano się na ręczne zbieranie kwitnących pędów, co pozwalało unikać utraty ich właściwości. Olejki eteryczne wykorzystywane w farmaceutykach zaczęto uzyskiwać z kolei na drodze destylacji świeżych roślin. Tylko w takiej formie okazały się one skuteczne w leczeniu pasożytów jelitowych.
Swoje działanie antypasożytnicze komosa piżmowa zawdzięcza saponinom, goryczom, garbnikom, ale przede wszystkim olejkom eterycznym (a zwłaszcza askarydolowi, który wpływa na silny i przyjemny zapach wydzielany przez roślinę). Liczne badania oraz doświadczenia udowodniły, że komosa piżmowa skutecznie pozwala zwalczać glisty ludzkie, owsiki, tęgoryjca dwunastnicy.
Działanie komosy zostało wielokrotnie zbadane i udokumentowane: polega na porażeniu mięśni robaków, co pozwala na ich wydalenie z kałem i tym samym pozbycie się pasożyta. Tym bardziej i tym skuteczniej, że roślina pobudza trawienie i przyspiesza przemianę materii.
Komosa piżmowa działa również antybakteryjnie, stosowana jest także jako środek wykrztuśny oraz w leczeniu kataru siennego i astmy. Jej głównym atutem jest jednak fakt, że komosa piżmowa może być bez obaw stosowana również w przypadku dzieci. Jej wysokie bezpieczeństwo i niska toksyczność (a właściwie zdolność do neutralizowania toksyn) pozwala łagodzić wiele stanów chorobowych.
Zobacz także